Snap-In Elko Capacitor 12000µF 80V | Electrolytic capacitor up to a temperature of 85°C | 35x65mm | 12000uF ESMH800VNN123MA63S United Chemi-Con
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| 1 - 5 |
€7.50*
|
| 6 - 10 |
€7.35*
|
| 11 - 20 |
€7.20*
|
| 21 - 50 |
€7.13*
|
| 51 - 100 |
€7.05*
|
| From 101 |
€6.98*
|
Technical specifications
| Capacitor Type: | Aluminum Electrolytic Capacitor |
|---|---|
| Design Type: | Radial |
| Capacity: | 12000µF |
| Voltage DC: | 80V |
| Tolerance: | ±20% |
| Temperature: | 85°C |
| Connection: | Snap-In |
| Pitch: | 10mm |
| Height: | 65mm |
| Diameter: | 35mm |
| Durability: | 2000h |