Snap-In Elko Capacitor 2200µF 100V | Electrolytic capacitor up to a temperature of 85°C | 30x30mm | 2200uF FHS2A222MKSA Daewoo
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| 2 - 20 |
€1.50*
|
| 21 - 50 |
€1.47*
|
| 51 - 100 |
€1.44*
|
| 101 - 200 |
€1.41*
|
| 201 - 500 |
€1.38*
|
| From 501 |
€1.35*
|
Technical specifications
| Capacitor Type: | Aluminum Electrolytic Capacitor |
|---|---|
| Design Type: | Radial |
| Capacity: | 2200µF |
| Voltage DC: | 100V |
| Tolerance: | ±20% |
| Temperature: | 85°C |
| Connection: | Snap-In |
| Pitch: | 10mm |
| Height: | 30mm |
| Diameter: | 30mm |
| Durability: | 2000h |