Vishay MKP Foil Capacitor | 0,015µF 2000V DC I 2-Pin Connection I 2-Pin I 0,015uF, 15nF I Capacitor for crossover networks of loudspeakers or for interference suppression of electrical devices
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| 5 - 20 |
€0.80*
|
| 21 - 50 |
€0.78*
|
| 51 - 100 |
€0.77*
|
| 101 - 200 |
€0.75*
|
| 201 - 500 |
€0.74*
|
| From 501 |
€0.72*
|
Technical specifications
| Capacitor Type: | Foil Capacitor |
|---|---|
| Design Type: | Axially |
| Capacity: | 0,015µF |
| Capacity: | 15nF |
| Voltage DC: | 2000V |
| Voltage AC: | 700V |
| Tolerance: | ±10% |
| Foil type: | MKP |
| Connection: | 2-Pin |
| Length: | 34mm |
| Height: | 34mm |
| Diameter: | 13mm |
| Commitment: | Genereller Einsatz |