Starting capacitor Motor capacitor 4µF 400V 25x51mm Plug 2,8x0,8mm ICAR 4uF
Available, delivery time: 1-3 days
Article-No.:
IT-009232
Shipping weight:
0.029 kg
Shipping Zone:
50
ROHS:
Ja
Technical specifications
| Capacitor Type: | Motor Capacitor |
|---|---|
| Design Type: | Radial |
| Capacity: | 4µF |
| Voltage AC: | 400V |
| Tolerance: | ±5% |
| Temperature: | 85°C |
| Connection: | Plug |
| Connection dimension: | 2,8x0,8mm |
| Height: | 51mm |
| Diameter: | 25mm |
| Casing: | Plasic Case |
| Bolt: | M8x10 |