Snap-In Elko Capacitor 330µF 200V | Electrolytic capacitor up to a temperature of 85°C | 22x30mm | 330uF SMG200VB3300M United Chemi-Con
Technical specifications
| Capacitor Type: | Aluminum Electrolytic Capacitor |
|---|---|
| Design Type: | Radial |
| Capacity: | 330µF |
| Voltage DC: | 200V |
| Tolerance: | ±20% |
| Temperature: | 85°C |
| Connection: | Snap-In |
| Pitch: | 10mm |
| Height: | 30mm |
| Diameter: | 22mm |
| Durability: | 2000h |