Phoenix MKT Foil Capacitor | 2,2µF 100V DC I 2-Pin Connection I 2-Pin I 2,2uF, 2200nF I Capacitor for crossover networks of loudspeakers or for interference suppression of electrical devices
Available, delivery time: 1-3 days
Article-No.:
IT-000196
Model:
220646823225
Shipping weight:
0.004 kg
Shipping Zone:
30
Datecode:
2005
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| 10 - 50 |
€0.40*
|
| 51 - 100 |
€0.39*
|
| 101 - 200 |
€0.38*
|
| 201 - 500 |
€0.38*
|
| 501 - 1000 |
€0.37*
|
| From 1001 |
€0.36*
|
Technical specifications
| Capacitor Type: | Foil Capacitor |
|---|---|
| Design Type: | Radial |
| Capacity: | 2,2µF |
| Capacity: | 2200nF |
| Voltage DC: | 100V |
| Voltage AC: | 63V |
| Tolerance: | ±10% |
| Foil type: | MKT |
| Connection: | 2-Pin |
| Pitch: | 15mm |
| Length: | 17mm |
| Width: | 8mm |
| Height: | 14mm |
| Commitment: | Genereller Einsatz |