Arcotronics MKT Foil Capacitor | 15µF 63V DC I 2-Pin Connection I 2-Pin I 15uF, 15000nF I Capacitor for crossover networks of loudspeakers or for interference suppression of electrical devices
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| 2 - 20 |
€0.80*
|
| 21 - 50 |
€0.78*
|
| 51 - 100 |
€0.77*
|
| 101 - 200 |
€0.75*
|
| 201 - 500 |
€0.74*
|
| From 501 |
€0.72*
|
Technical specifications
| Capacitor Type: | Foil Capacitor |
|---|---|
| Design Type: | Radial |
| Capacity: | 15µF |
| Capacity: | 15000nF |
| Voltage DC: | 63V |
| Voltage AC: | 40V |
| Tolerance: | ±10% |
| Foil type: | MKT |
| Connection: | 2-Pin |
| Pitch: | 22,5mm |
| Length: | 26,5mm |
| Width: | 7mm |
| Height: | 16mm |
| Commitment: | Genereller Einsatz |