Arcotronics MKT Foil Capacitor | 0,39µF 360V AC I 2-Pin Connection I 2-Pin I 0,39uF, 390nF I Capacitor against flickering | for household appliances, power tools, building technology, industrial applications, LED
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| 10 - 100 |
€0.35*
|
| 101 - 200 |
€0.34*
|
| 201 - 500 |
€0.34*
|
| 501 - 1000 |
€0.33*
|
| 1001 - 2000 |
€0.32*
|
| From 2001 |
€0.32*
|
Technical specifications
| Capacitor Type: | Foil Capacitor |
|---|---|
| Design Type: | Radial |
| Capacity: | 0,39µF |
| Capacity: | 390nF |
| Voltage AC: | 360V |
| Tolerance: | ±5% |
| Foil type: | MKT |
| Connection: | 2-Pin |
| Pitch: | 27,5mm |
| Length: | 32mm |
| Width: | 9mm |
| Height: | 17mm |
| Commitment: | Genereller Einsatz |