Arcotronics MKT Foil Capacitor | 0,1µF 400V DC I 2-Pin Connection I 2-Pin I 0,1uF, 100nF I Capacitor for crossover networks of loudspeakers or for interference suppression of electrical devices
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| 20 - 100 |
€0.25*
|
| 101 - 200 |
€0.25*
|
| 201 - 500 |
€0.24*
|
| 501 - 1000 |
€0.24*
|
| 1001 - 2000 |
€0.23*
|
| From 2001 |
€0.23*
|
Technical specifications
| Capacitor Type: | Foil Capacitor |
|---|---|
| Design Type: | Radial |
| Capacity: | 0,1µF |
| Capacity: | 100nF |
| Voltage DC: | 400V |
| Voltage AC: | 200V |
| Tolerance: | ±10% |
| Foil type: | MKT |
| Connection: | 2-Pin |
| Pitch: | 10mm |
| Length: | 13mm |
| Width: | 3mm |
| Height: | 11mm |
| Commitment: | Genereller Einsatz |