Arcotronics KP Foil Capacitor | 0,0001µF 63V DC I 2-Pin Connection I 2-Pin I 0,0001uF, 0,1nF I Capacitor for crossover networks of loudspeakers or for interference suppression of electrical devices
Available, delivery time: 1-3 days
Article-No.:
IT-003423
Model:
P12DM09001900F
Shipping weight:
0.001 kg
Shipping Zone:
10
Datecode:
1996
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| 20 - 100 |
€0.20*
|
| 101 - 200 |
€0.20*
|
| 201 - 500 |
€0.19*
|
| 501 - 1000 |
€0.19*
|
| 1001 - 2000 |
€0.18*
|
| From 2001 |
€0.18*
|
Technical specifications
| Capacitor Type: | Foil Capacitor |
|---|---|
| Design Type: | Radial |
| Capacity: | 0,0001µF |
| Capacity: | 0,1nF |
| Voltage DC: | 63V |
| Voltage AC: | 40V |
| Tolerance: | ±10% |
| Foil type: | KP |
| Connection: | 2-Pin |
| Pitch: | 5mm |
| Length: | 10mm |
| Width: | 5mm |
| Height: | 6,3mm |
| Commitment: | Genereller Einsatz |