Starting capacitor Motor capacitor 14µF 450V 35x83mm Plug 6,3x0,8mm Miflex 14uF
Available, delivery time: 1-3 days
Article-No.:
IT-005654
Shipping weight:
0.09 kg
Shipping Zone:
50
ROHS:
Ja
Technical specifications
| Capacitor Type: | Motor Capacitor |
|---|---|
| Design Type: | Radial |
| Capacity: | 14µF |
| Voltage AC: | 450V |
| Tolerance: | ±10% |
| Temperature: | 70°C |
| Connection: | Plug |
| Connection dimension: | 6,3x0,8mm |
| Height: | 83mm |
| Diameter: | 35mm |
| Casing: | Plasic Case |
| Bolt: | M8x10 |