Starting capacitor Motor capacitor 100µF 450V 60x138mm Plug 6,3x0,8mm Italfarad 100uF
Available, delivery time: 1-3 days
Article-No.:
IT-009009
Model:
MFR-2 100uF
Shipping weight:
0.39 kg
Shipping Zone:
50
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| 1 - 5 |
€10.00*
|
| 6 - 10 |
€9.80*
|
| 11 - 20 |
€9.60*
|
| 21 - 50 |
€9.50*
|
| 51 - 100 |
€9.40*
|
| From 101 |
€9.30*
|
Technical specifications
| Capacitor Type: | Motor Capacitor |
|---|---|
| Design Type: | Radial |
| Capacity: | 100µF |
| Voltage AC: | 450V |
| Tolerance: | ±5% |
| Connection: | Plug |
| Connection dimension: | 6,3x0,8mm |
| Height: | 138mm |
| Diameter: | 60mm |
| Casing: | Metal Case |
| Bolt: | M8x10 |