Snap-In Elko Capacitor Radial 470µF 450V 105°C 35x50mm ECS2WBW471MT6P23550 470uF
Available, delivery time: 1-3 days
Article-No.:
IT-007115
Model:
ECS2WBW471MT6P23550
Shipping weight:
0.071 kg
Shipping Zone:
50
ROHS:
Ja
Datecode:
2015
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| 1 - 10 |
€3.50*
|
| 11 - 20 |
€3.43*
|
| 21 - 50 |
€3.36*
|
| 51 - 100 |
€3.33*
|
| 101 - 200 |
€3.29*
|
| From 201 |
€3.26*
|
Technical specifications
| Capacitor Type: | Aluminum Electrolytic Capacitor |
|---|---|
| Design Type: | Radial |
| Capacity: | 470µF |
| Voltage DC: | 450V |
| Tolerance: | ±20% |
| Temperature: | 105°C |
| Connection: | Snap-In |
| Pitch: | 10mm |
| Height: | 50mm |
| Diameter: | 35mm |
| Durability: | 4000h |