Snap-In Elko Capacitor Radial 120µF 450V 105°C 22x30mm ELHS451VSN121MP30S 120uF
Available, delivery time: 1-3 days
Article-No.:
IT-008837
Model:
ELHS451VSN121MP30S
Shipping weight:
0.02 kg
Shipping Zone:
50
ROHS:
Ja
Datecode:
2018
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| 1 - 10 |
€3.00*
|
| 11 - 20 |
€2.94*
|
| 21 - 50 |
€2.88*
|
| 51 - 100 |
€2.85*
|
| 101 - 200 |
€2.82*
|
| From 201 |
€2.79*
|
Technical specifications
| Capacitor Type: | Aluminum Electrolytic Capacitor |
|---|---|
| Design Type: | Radial |
| Capacity: | 120µF |
| Voltage DC: | 450V |
| Tolerance: | ±20% |
| Temperature: | 105°C |
| Connection: | Snap-In |
| Pitch: | 10mm |
| Height: | 30mm |
| Diameter: | 22mm |
| Durability: | 5000h |