MEAN WELL LPV-100-24 100W 24V 4,2A LED power supply IP67
Available, delivery time: 1-3 days
Article-No.:
IT-005170
Model:
LPV-100-24
Shipping weight:
0.7 kg
Shipping Zone:
50
ROHS:
Ja
Product description
| ✔ Energy efficiency level VI |
Technical specifications
| Power supply type: | LED power supply |
|---|---|
| Stabilisation: | Constant voltage |
| Topology: | AC/DC Converter |
| Input voltage: | 115V / 230V (Universal) |
| Output voltage: | 24V |
| Output current: | 4,2A |
| Power: | 100W |
| Input voltage (min...max): | 90...264VAC |
| Efficiency: | 88% |
| Protection class: | IP67 |
| Input connection: | Cable: 2x60cm |
| Connection Output: | Cable: 2x60cm |
| Length: | 190mm |
| Width: | 52mm |
| Height: | 37mm |