0,25m Battery cable Plus cable 10mm² Red CAR Power cable 2x Pole terminal 25cm
Available, delivery time: 1-3 days
Article-No.:
IT-903029
Shipping weight:
0.128 kg
Shipping Zone:
10
ROHS:
Ja
| Quantity | Unit price |
|---|---|
| 1 - 5 |
€6.95*
|
| 6 - 10 |
€6.81*
|
| 11 - 20 |
€6.67*
|
| 21 - 50 |
€6.60*
|
| 51 - 100 |
€6.53*
|
| From 101 |
€6.46*
|
Technical specifications
| Cable type: | Battery cable |
|---|---|
| Cable specification: | FLY |
| Length: | 0,25m |
| Cable cross section: | 10mm² |
| Max. Operating voltage: | 60V DC |
| Colour Cores: | Red |
| Diameter: | 6,5mm |
| Material inner conductor: | Copper |
| Construction of inner conductor: | 80x0,40mm |
| Temperature range: | -40...+85°C |
| Insulation Cores: | PVC |
| Connection A: | Pole terminal |
| Connection B: | Pole terminal |